Aroma masáž

Aromaterapie je kombinací účinků přírodních látek a dotyků maséra. Při masáži se kombinuje několik vjemů současně. A to dotyku, čichu a psychiky masírovaného. Při aromamasáži se užívají éterické vonné oleje, které se pro účely masáže ředí masážním olejem (nejlépe za studena lisovaným). Tyto éterické oleje působí nejen preventivně, ale i při akutních stavech.

Masáž podporuje imunitní systém a blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky masírovaného. Aromatická masáž podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu. Zároveň posiluje velice důležitou imunitu organizmu a současně harmonizuje tělesné a duševní pochody, které v organizmu probíhají. Éterické oleje navíc udržují přirozenou rovnováhu pokožky, zlepšují její regeneraci a zlepšují její hydrataci.

Při masáži dochází k pronikání účinných látek všemi vrstvami kůže až ke krevním vlásečnicím. Ve vhodném propojení s masážní technikou dochází k naprostému uvolnění a regeneraci masírovaných oblastí. Rostlinné silice v oleji pomohou s uvolněním a svojí vůní masáž zpříjemní. Je nutné se předem seznámit s účinky olejů a vyloučit tak kontraindikace (těhotenství, vysoký krevní tlak apod.). Některé silice jsou fotosenzibilní a po vystavení kůže slunečnímu záření mohou na kůži vyvolat barevné změny.

Zdroj:www.maseri.cz